Przyczyny zapalenia stawu kolanowego

Zapalenie kolana to dolegliwość, która może być przyczyną poważnych zmian degeneracyjnych. Pojawia się częściej u kobiet, niż u mężczyzn. Bardziej narażone są na nią kobiety pracujące fizycznie, które wykonują powtarzające się czynności w niewygodnych pozycjach. Zapalenie stawów kolanowych będzie spowodowane także nadwagą.

Reumatyczna choroba stawów.

Gdy ciała jest zbyt dużo, prowadzi to do uszkodzenia struktur kolana. U starszych osób podstawową przyczyną zapalenia kolan jest gościec – czyli reumatyczna choroba stawów. Kolana dość rzadko ulegają atakom reumatyzmu jako pierwsze stawy, jednak jest to normą u dziesięciu procent ludzi z tą chorobą. Przyczyną zapalenia kolan może być także nadmierne uprawianie obciążających sportów – zwłaszcza biegania. Może to doprowadzić do wycierania się substancji, które dbają o prawidłowe nawilżenie stawów wewnątrz. W takim przypadku może dojść do ścierania chrząstki i powstania stanu zapalnego. Konieczne jest wtedy przerwanie ćwiczeń i odpoczynek w domu, który pozwoli na zregenerowanie struktur.

TAGI: Zapalenie kolana,  zmiany degeneracyjne, praca fizyczna, kobiety, starsze osoby, gościec, ataki reumatyczne, sporty obciążające.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2020