Rehabilitacja stawów

Rehabilitacja stawów jest równie ważna, co zażywanie tabletek o pozytywnym działaniu na ten element układu kostno-stawowego. Rehabilitacja w przypadku wielu dolegliwości może być przeprowadzana nawet w domu. W poważniejszych przypadkach lepiej zawierzyć wprawie zawodowego rehabilitanta. Pierwszym krokiem rehabilitacji stawów jest odchudzanie – gdy ważymy mniej, stawy nie są tak narażone na obciążenie. Aby zmniejszyć opuchliznę stawów, konieczne jest stosowanie zimnych okładów.

Konieczne ćwiczenia.

Często bywa tak, że ruchomość w stawie jest ograniczona. Należy dobrać odpowiednie ćwiczenia do stanu zdrowia. Przed ich rozpoczęciem warto zastosować rozciąganie i ciepłe okłady. Ćwiczenia są szczególnie trudne w starszym wieku, dlatego warto udać się do specjalistycznego gabinetu kinezyterapii. W najcięższych przypadkach konieczne będzie leczenie ruchem biernym – czyli takim, w którym to druga osoba zgina kończyny osobie chorej. Pomoże to w najcięższej formie uszkodzenia ruchomości naszych stawów – zmniejszy ból i poprawi zakres ruchu.

TAGI: Rehabilitacja stawów, zażywanie tabletek, zawodowy rehabilitant, odpowiednie ćwiczenia, ciepłe okłady, ruch bierny.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021