Reumatoidalne zapalenie stawów profilaktyka

Nie ma choroby układu kostno-stawowego, w której nie była by pomocna profilaktyka. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów odpowiednie czynności profilaktyczne pomogą zachować zdrowie dłużej, niż bez niej. Dzięki profilaktyce w tej jednostce chorobowej zwiększa się zakres ruchów, który można wykonać w stawie, nie ma również tak dużego zagrożenia poważnymi zmianami degradacyjnymi, takimi jak zanik mięśni.

Konieczna terapia.

Po pierwsze, jeśli choroba znalazła sobie miejsce w kolanach, należy zlikwidować nadwagę. Bez tego nie będzie możliwe zachowanie zdrowia, gdyż duża masa ciała znacznie obciąży kolana. Następnym krokiem jest stosowanie terapii za pomocą ruchu – czyli kinezyterapii. Powinna ona przebiegać pod kontrolą rehabilitanta. Mają za zadanie poprawę ruchomości w stawie oraz zlikwidowanie ryzyka utraty mięśni. Gdy chorobą zajęte jest kolano, konieczne jest na przykład wzmocnienie mięśni takich jak czworogłowy uda. Inną formą profilaktyki RZS jest stosowanie przedmiotów, które będą pomagały w chodzeniu.

TAGI: Układ kostno- stawowy, czynności profilaktyczne, zmiany degradacyjne, mięsień czterogłowy uda, terapia, kinezyterapia, RZS.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021