Reumatoidalne zapalenie stawów przyczyny

Reumatologiczne zapalenie stawów należy do chorób, które wykształcają się przez wiele lat. Na początku choroba może nie dawać żadnych objawów, ale z czasem są one coraz poważniejsze. Choroba przebiega okresowo, czasem ból całkiem ustępuje, a innym razem będzie nasilony. Jakie są przyczyny tej przykrej dolegliwości? Nie są one dokładnie znane. Ma ona podłoże autoimmunologiczne, co oznacza, że to komórki ciała pacjenta atakują stawy.

Przyczyny choroby.

Choroba może mieć początek spowodowany bardzo dużym wysiłkiem fizycznym, chorobami zakaźnymi lub nawet porodem u kobiety, a tak duża różnorodność przyczyn wskazuje, że trudno je jednoznacznie określić i w związku z tym, także unikać. Choroba sprawia większe dolegliwości w czasie zimy, co wskazuje, że pożyteczne jest ogrzewanie stawów. W domu chorego powinno być sucho – należy wyeliminować wilgoć. Gdy pojawi się gorączka, która jest związana z zapaleniem w organizmie, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem i ewentualne użycie odpowiednio dobranego antybiotyku.

TAGI: Reumatologiczne zapalenie stawów, ból,wysiłek fizyczny, choroby zakaźne, dolegliwości, pożyteczne ogrzewanie stawów.