Reumatoidalne zapalenie stawu kolanowego

Staw kolanowy to staw, który jest narażony na największe obciążenia w naszym ciele. Często ulega on przedwczesnemu zużyciu, co prowadzi do dużych dolegliwości bólowych i trudności w poruszaniu się. Do zwyrodnienia dochodzi bardzo często w wyniku reumatologicznego zapalenia stawów, jednak nie jest to typowe miejsce pojawiania się tej dolegliwości.

Objawy chorobowe.

Objawy w tej jednostce chorobowej już od początku są niepokojące dla pacjenta, co powoduje stosowanie dużej ilości maści i tabletek przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Staw kolanowy jest sztywny, dlatego chodzenie staje się utrudnione. Sztywność wiąże się z bólem i obrzękiem. Po obudzeniu się, staw będzie opuchnięty przez około godzinę. Po dotknięciu staw także jest bolesny, dlatego chory za wszelką cenę unika kontaktu fizycznego w tym miejscu. Trudności w chodzeniu leczy się za pomocą rehabilitacji, a także specjalnie dobranych elementów wyposażenia medycznego -takich jak kule i stabilizatory na kolana. Należy także dostosować sprzęty w domu chorego.

TAGI: Staw kolanowy, zapalenie stawów, trudności w poruszaniu się, niepokojące objawy, rehabilitacja, sztywności,opuchnięcie stawu.