Zwyrodnienie stawów

Zwyrodnienie stawów to choroba, która prowadzi do poważnych problemów z wykonywaniem codziennych czynności, utrudnia także chodzenie. Ma kilka przyczyn bezpośrednich, które są ze sobą połączone. Po pierwsze, degradacji ulega chrząstka stawowa, która zapewnia odpowiedni poślizg między naszymi stawami.

Wiele form zwyrodnienia stawów.

Choroba może polegać także nie na degradacji, a na niedostatecznej syntezie chrząstki, lub na nieprawidłowych właściwościach tej substancji. Choroba najczęściej dotyka osoby starsze – wśród Polaków cierpi na nią ponad piętnaście procent ludzi. Prowadzi do kalectwa, związanego z problemami z poruszaniem się. W przypadku osób w wieku powyżej siedemdziesiąt pięć lat, na tę chorobę cierpi aż osiemdziesiąt procent ludzi. Zwyrodnienie stawów przyjmuje wiele form. Atakuje zarówno stawy rąk, jak i stopy, biodra, kolana i wszystkie inne pozostałe stawy w naszym organizmie. Choroba może objawiać się w formie ostrej lub przewlekłej. Pierwsze objawy pojawiają się około sześćdziesiątego roku życia, częściej u kobiet, niż u mężczyzn.

TAGI: Degradacja chrząstki stawowej, niedostateczna synteza chrząstki,problemy z poruszaniem, forma ostra lub przewlekła choroby stawowej.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2020