Jak dbać o stawy

Odpowiednie dbanie o stawy musi wiązać się zarówno z zażywaniem ruchu, jak i z właściwą dietą, która pozwala na zachowanie ich pełnej sprawności przez długie lata. Dbałość o stawy to przede wszystkim codzienny, delikatny wysiłek, który poprawia ich ruchomość. W przypadku uprawiania sportu, przed rozpoczęciem ćwiczeń konieczne jest rozgrzanie stawów, dzięki czemu zmaleje ryzyko urazu. O stawy dbamy także poprzez unikanie ich przeciążania, na przykład w pracy.

Czym wzmacniać stawy.

Wzmacnianie stawów polega także na przyjmowaniu dużej dawki wapnia, na przykład w formie nabiału. Białko, które znajduje się w nabiale sprawia, że poprawia się jakość chrząstki stawowej. Bardzo niekorzystna dla stawów jest nadwaga. Każdy dodatkowy kilogram to obciążenie przede wszystkim dla naszych kolan. Aby uniknąć zapalenia stawów, warto wzbogacić nasz jadłospis o dużą ilość kwasów omega 3. Dużą wartość mają ryby, które dostarczą nam także witaminy D3, korzystnej dla wzmocnienia stawu. Dieta powinna także dostarczać dużą ilość warzyw.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: