Leczenie objawowe chorób stawów

Leczenie objawowe chorób stawów

Schorzenia reumatyczne należą do grupy schorzeń przewlekłych. Niestety zdecydowana większość ze zmian wywołanych nimi jest nieodwracalna, więc leczenie ich jest głównie objawowe. Głównym celem takiego leczenia jest spowolnienie tempa postępowania choroby. Ponadto leczenie ma spowodować zmniejszenie uporczliwych dolegliwości bólowych.

Pacjent chory na reumatyzm niejednokrotnie musi przyjmować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Gdy choroba zwyrodnieniowa stawów jest bardzo zaawansowana, leczenie również ma umożliwić samodzielne funkcjonowanie. Istotnym elementem leczenia jest dbanie o aktywność fizyczną oraz o zachowanie prawidłowej masy ciała. W wielu przypadkach zaleca się uczęszczanie na rehabilitację.

Jednym ze sposobów leczenia chorób stawów jest również wstrzykiwanie w zmienione obszary kwasu hialuronowego. Oprócz wyżej wymienionych sposobów leczenia stawów, stosuje się leczenie operacyjne (np. płukanie stawu 0.9% roztworem NaCL czy endoprotezowanie stawu). Niestety choroby reumatyczne nie są w większości uleczalne i leczenie może tylko spowalniać postęp choroby.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: