Objawy zapalenia stawu kolanowego

Objawy zapalenia stawu kolanowego

Największym stawem w naszym organizmie jest staw kolanowy. Często ulega on urazom (pierwsze miejsce pod tym względem w medycynie sportowej), a najczęściej dopadającą go chorobą jest zapalenie. Kolano jest otoczone około dziesięcioma kaletkami maziowymi, które mają za zadanie chronić go i stabilizować. Zapalenie może być wywołane przez pracę w nieodpowiedniej pozycji, która będzie znacznie obciążała kolano.

Ból przy poruszaniu się.

Objawy zapalenia kolana u ludzi młodych to przede wszystkim ból przy poruszaniu się. Długie stanie sprawia ból, kolano staje się ciepłe i tkliwe. Skóra jest zaczerwieniona. Pojawia się ograniczenie ruchomości kolana, które jest naturalnym odruchem, mającym za zadanie zmniejszyć ryzyko dalszych urazów. Staw kolanowy każdego dnia narażony jest na wielkie obciążenia, a jeśli nieprawidłowości wystąpią nawet tylko w jednej nodze, konieczne będzie zaprzestanie ruchu. W takim przypadku szybko ucierpi także druga kończyna. Kolano należy wtedy odciążyć – zaleca się stosowanie leków przeciwzapalnych, najlepiej zaproponowanych przez lekarza.

TAGI: Największy staw, staw kolanowy, zapalenie stawu kolanowego, ból, ograniczenie ruchomości kolana, dalsze urazy.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: