Przyczyny zapalenia stawu barkowego

Przyczyny zapalenia stawu barkowego

Ból stawu barkowego to częsty objaw, który świadczy o jego zapaleniu. Zapaleniu ulega torebka stawu barkowego, która otacza staw i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Przyczyny tego stanu mogą być bardzo różnorodne. Po pierwsze, dużym czynnikiem ryzyka jest występowanie różnych chorób. Nieleczona cukrzyca, nadczynność tarczycy lub występowanie nadciśnienia doprowadzi do szybkiego rozwoju zapalenia.

Brak ruchu, a zapalenie stawu barkowego.

Na zapalenie stawu barkowego chorują częściej kobiety niż mężczyźni, jednak choroba może rozwinąć się u panów, którzy dużo pracują rękoma. Częściej jednak dotyka osoby, które są pozbawione ruchu i utrzymują ręce w jednej pozycji. Na rozwój choroby wpływa także styl życia. Ciągły stres powoduje przyśpieszenie jej rozwoju. Niewątpliwie najsilniejszym czynnikiem, który prowadzi do rozwoju choroby, jest podeszły wiek – choroba znacznie częściej występuje w wieku powyżej pięćdziesięciu lat. Jej leczenie polega na stosowaniu odpowiedniej rehabilitacji oraz przyjmowaniu leków, które zmniejszają odczyn zapalny.

TAGI: Staw barkowy, zapalenie stawu, nieleczona cukrzyca, stres, podeszły wiek,  odpowiednia rehabilitacja.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: