Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatologiczne zapalenie stawów to choroba, która często doskwiera osobom w starszym wieku. Pojawia się w napadach, które mogą być wywołane na przykład ciężkim, mięsnym posiłkiem, który obfituje w mięso. Atak może wywołać także alkohol. Choroba jest bezpośrednio wywołana przez zapalenie błony maziowej. Staje się ona coraz grubsza, co prowadzi do nieprawidłowej ruchomości w stawie. Następnie kości ulegają zmianie w formie nadżerek, a wynikiem unikania ruchu w stawie, jest zanik mięśni.

Stawy nadgarstkowe.

Objawy najczęściej dotykają stawy w nadgarstkach, przez co utrudnione są codzienne czynności. Chwyt staje się słaby i niepewny, a palce wyginają się w nieprawidłowy sposób. Leczenie polega przede wszystkim na zastosowaniu leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, a także na środkach immunosupresyjnych. Stosowane są także leki biologiczne, jednak z uwagi na wysoką cenę, ich użycie jest dość rzadkie. W przypadku tej choroby duże znaczenie ma rehabilitacja przeprowadzana w wodzie lub w komorze kriogenicznej.

TAGI: Reumatologiczne zapalenie stawów, mięsne posiłki, nadżerka, zanik mięśni, stawy w nadgarstkach, leki przeciwzapalne.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2020