Flexus- dobry preparat na stawy

Haley Phelps z Unsplash
Haley Phelps z Unsplash

Jaką rolę pełnią stawy?

Stawy pełnią w naszym organizmie bardzo ważną funkcję. Odpowiadają one za poruszanie się, utrzymanie właściwej pozycji ciała. Umożliwiają kościom przesuwanie się względem siebie. Mówiąc najprościej, stawy są połączeniem ruchomym pomiędzy dwoma kośćmi. Pracują przy każdym naszym ruchu, dlatego przez całe życie zwyczajnie się zużywają. Jeśli nie zadbamy o nie we właściwy sposób, dotkliwie to odczujemy.

Najczęstsze choroby stawów

Do najczęstszych chorób stawów należą wszelkie złamania i zwichnięcia. Do skręcenia dochodzi, gdy staw przekroczy zakres swojego ruchu przy gwałtownym ruchu nogi. Wynikiem tego może być poważne uszkodzenie torebki stawowej czy więzadeł. Bywa, że uszkodzeniom ulega także chrząstka stawowa, a nawet kość. Zwichnięcie natomiast jest poważniejszym problemem, w wyniku którego uszkodzone zostają więzadła, chrząstki i torebka stawowa.
Inną powszechną dolegliwością związaną ze stawami jest reumatoidalne zapalenie stawów czy też artretyzm.
Obok tych dolegliwości, warto wymienić tę najczęściej spotykaną i nieco lekceważoną, a konkretnie- niedobór składnika budulcowego. Niedobór ten prowadzi do utraty właściwego smarowanie pomiędzy stawami, co prowadzi do bólu i dyskomfortu. Powodem tej dolegliwości jest starzenie się organizmu, ale też niewłaściwa dieta. Na szczęście da się temu zapobiec.

Choroby stawów- jak się chronić, jak leczyć?

Aby stawy mogły funkcjonować we właściwy sposób, konieczne jest dostarczanie im budulca. Najważniejszą substancją, odpowiadająca za prawidłową pracę stawu jest kolagen. To on buduje tkanki łączne. Równie ważny jest kwas hialuronowy oraz glukozamina. dzięki tym składnikom, między stawami wytwarza się maź, która zmniejsza tarcie i redukuje nieprzyjemne odczucia podczas poruszania się. Maź odpowiada nie tylko za smarowanie kości i stawów, ale także za dostarczanie wszelkich substancji odżywczych do chrząstki. W naturalnych warunkach trudno jest dostarczyć organizmowi kolagen, glukozaminę i kwas hialuronowy w odpowiedniej ilości, dlatego dobry preparat na stawy jest niezbędny do ich właściwej pracy.

Flexus- dobry preparat na stawy

Suplementy na stawy dostępne w naszym sklepie zawierają w swoim składzie hydrolizowany kolagen na stawy, który idealnie uzupełnia kolagen naturalny. Ma niemal identyczne właściwości, sprzyja regeneracji stawów i kości. Odpowiedni poziom kolagenu hydrolizowanego w organizmie zapewnia właściwą ilość mazi w stawach, co z kolei eliminuje nieprzyjemne odczucie tarcia. Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych suplementów na stawy jest dostępny w naszym sklepie Flexus. Jedna kapsułka suplementu zawiera w swoim składzie hydrolizowany kolagen typu II, kwas hialuronowy, witaminę C i inne substancje, które działają zbawiennie na zdrowie naszych stawów. Jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek, a dawkowanie to 2 kapsułki dziennie. To wystarczy, by stawy się zregenerowały.
Obok standardowego suplementu, w naszym sklepie znajdziecie Państwo również Flexus do zadań specjalnych- Flexus Booster. Jego skład jest zupełnie podobny do składu podstawowego suplementu, różnią się jednak zawartości poszczególnych substancji w jednej kapsułce, co intensyfikuje efekt.

preparaty na stawy flexus

 

Flexus dla dzieci

Stawy powinni chronić nie tylko seniorzy, ale nawet dzieci! Specjalnie dla nich w naszym sklepie pojawił się Flexus shots w wygodnej formie płynu. Jedno opakowanie zawiera 20 jednorazowych fiolek. W skład każdej z nich wchodzi kolagen hydrolizowany, witamina C i D, kwas hialuronowy i inne korzystne dla zdrowia stawów substancje w dawkach bezpiecznych dla dzieci od 3 roku życia.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: