Jak wybrać dildo? Kiedy warto je stosować?

Jak wybrać dildo? Kiedy warto je stosować?

Czy warto stosować dildo, kiedy na rynku są dostępne wibratory i masażery łechtaczki? Okazuje się, że wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli preferujemy doznania związane z wibracją (wibrator) lub pulsacją (masażer łechtaczki), to warto postawić na gadżety erotyczne, które można wprawić w odpowiedni tryb drgań. Niektóre kobiety z kolei lubią odczucie, jakie płynie z wypełnienia i ruchów posuwistych w obrębie pochwy. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać dildo i kiedy warto je stosować.

 

Spis treści:

  1. Czym jest dildo?
  2. Sztuczny penis – jak wybrać właściwy model?
  3. Dildo – jaki rozmiar będzie najlepszy?
  4. Z jakich materiałów wykonuje się sztuczne penisy?

Czym jest dildo?

W związku z tym, iż nie każdy wie, czym jest dildo, zaczniemy od krótkiego wprowadzenia do tematu. Pod tym terminem kryje się sztuczny penis. Nie posiada on żadnego wbudowanego silniczka, zatem tutaj nie korzystamy z różnych trybów pracy oferowanych przez producenta. Dildo trzeba umieścić w pochwie lub odbycie, a następnie poruszać nim w sposób, który dostarcza nam najwięcej przyjemności. Z jednej strony ma to zalety, ponieważ to my odpowiadamy za to, w jaki sposób sztuczny penis dokonuje penetracji. Możemy zmienić kąt ruchu, jego intensywność itp. Z drugiej, znalezienie odpowiedniego ustawienia oraz częstotliwości, czyli dwóch istotnych parametrów wpływających na przyjemność płynącą ze stymulacji, nierzadko nastręcza sporych trudności. Można się jednak tego nauczyć i wypracować własny sposób penetracji poprzez częstą praktykę.  Dildo w trakcie penetracji możemy trzymać w ręce, przymocować je do ściany lub podłoża, a nawet skorzystać ze specjalnej uprzęży.

Sztuczny penis – jak wybrać właściwy model?

Dildo niejedno ma imię. Sex shop online Easytoys.pl oferuje sztuczne penisy skrojone na miarę różnych potrzeb. Wybierając dildo, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Jakiej formy stymulacji potrzebujesz? Jeśli zależy ci na pobudzeniu punktu G, lub w przypadku mężczyzn prostaty, warto postawić na sztucznego penisa ze specjalną wypustką. To właśnie ona będzie pieścić tę niezwykle wrażliwą strefę erogenną.  Dildo realistyczne z kolei przypomina zwykłego penisa. Nie zawiera dodatkowych wypustek ani innych udogodnień. Niektórzy cenią sobie prostotę i najbardziej pobudza ich myśl, że mają do czynienia z wierną kopią penisa.  Dildo analne charakteryzuje się tym, że ma końcówkę przypominającą swoją budową piramidę. To ułatwia jego umieszczenie wewnątrz odbytu.  Dobrze, aby sztuczny penis przeznaczony do zabaw analnych, zawierał na końcu specjalną pętlę, dzięki czemu gadżet erotyczny nie zostanie zassany przez anus. Pozwoli nam to uniknąć krępujących wizyt na pogotowiu. W sklepie erotycznym Easytoys.pl bez problemu zamówimy też dildo do uprzęży. Stanowi one doskonałe rozwiązanie dla lesbijek oraz par różnopłciowych, w których kobieta ma wcielić się w rolę dominującą. Dildo do uprzęży sprawdza się także w przypadku, gdy mężczyzna cierpi na problemy z erekcją lub jest po operacji wycięcia prącia. Ważne, aby pierścień w uprzęży odpowiadał średnicy dilda, inaczej te dwa elementy  nie będą ze sobą kompatybilne.

sztuczny penis

Dildo – jaki rozmiar będzie najlepszy?

Sztuczne penisy podobnie jak prawdziwe członki różnią się długością oraz grubością. Wynika to z faktu, iż mamy różne potrzeby w zakresie penetracji, które wiążą się między innymi z naszą anatomią.  Dla jednej kobiety lepsze będzie grubsze dildo, dla drugiej, o drobnej budowie ciała, chudsze. U jednych z nas zda egzamin dłuższe dildo, a u drugich krótsze. Tak naprawdę nie ma lepszych lub gorszych sztucznych penisów. Po prostu każdy z nas ma inne oczekiwania w tym zakresie. Najlepsze dildo to takie, które najlepiej koresponduje z naszymi preferencjami.

Z jakich materiałów wykonuje się sztuczne penisy?

Dildo powinno być przede wszystkim bezpieczne w użytku. Zapewnią nam to odpowiednie materiały. Warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonano sztuczne penisy, które zamierzamy umieszczać wewnątrz naszego ciała. Waszej uwadze w sposób szczególny polecamy dildo z silikonu medycznego. To bezpieczny materiał, który nie uczula, swoją twardością najlepiej przypomina męskie prącie podczas wzwodu. Ponadto dildo z silikonu medycznego stosunkowo łatwo można utrzymać w czystości. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to wybór lubrykantów. Silikon medyczny może ulec uszkodzeniu, jeśli sięgniemy po te na bazie wody. Także tworzywo ABS i elastomer to bezpieczne materiały, które możesz śmiało wybierać, decydując się na zakup gadżetów erotycznych. Jeśli stawiasz na rozwiązania ekologiczne i zależy ci na tym, aby materiał, z którego wykonano sztucznego penisa, podlegał recyklingowi, przyjrzyj się zabawkom erotycznym z kamienia, szkła, porcelany lub metalu. Je także łatwo utrzymasz w czystości. Nie musisz też obawiać się ich ujemnego wpływu na swoje zdrowie.  Kluczową rolę odgrywa również kwestia, czy materiał, z którego wykonano dildo, jest przyjemny dla skóry. Jeśli okaże się zbyt szorstki i nieprzyjemny w dotyku, aby uniknąć podrażnień, będzie trzeba stosować dużą ilość lubrykantów. Tymczasem niektóre tego typu środki wchodzą w interakcje z tworzywem, z którego wyprodukowano sztucznego penisa. Jeśli zamierzasz kupić dildo, koniecznie odwiedź sex shop internetowy Easytoys.pl, który oferuje wyłącznie bezpieczne gadżety erotyczne. Zapewnia też dyskretną wysyłkę zamówienia.

 

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: