Reumatoidalne zapalenie stawu skokowego

Reumatoidalne zapalenie stawu skokowego to choroba, która powoduje trwałe kalectwo i bardzo duże dolegliwości bólowe. Stawy skokowe zostają zaatakowane jako pierwsze u około dziesięciu – piętnastu procent ludzi. O wiele częściej obrzęk pojawia się w innych okolicach, szczególnie w stawach kciuka i pozostałych palców. Najbardziej dokuczliwym objawem tej choroby jest ból, który nasila się rano. Wiąże się z uczuciem sztywności.

Uzależnienie od innych osób.

Ponieważ poruszanie stawem jest bolesne, nic dziwnego, że chory tego zaprzestaje. Staje się zależny od innych ludzi, a z czasem nasila się zanik mięśni. Jest on spowodowany brakiem ruchu. Na stawach pojawiają się kolejne zmiany, w postaci guzków. Powodują one dalsze zniszczenie struktur stawu, co bardzo utrudnia chodzenie. Chory ma bardzo duże problemy z poruszaniem się, zaczyna chodzić z użyciem kul lub jest skazany na wózek. Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów skokowych konieczne jest odpowiednie dobranie rehabilitacji. Bez tego zmiana będzie się pogłębiać z dnia na dzień.

TAGI: Zapalenie stawu skokowego, trwałe kalectwo, dolegliwości, obrzęki, zależność od innych ludzi, problemy z poruszaniem.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021