Hiperboliczne stawy

Hiperboliczne stawy

Stawy hipermobilne – zwane także stawami hiperbolicznymi, to zaburzenie rozwojowe stawów, które jest groźne dla zdrowia. Osoba, która ma ten rodzaj nadzwyczajnej ruchomości stawów może posiadać szereg nieprawidłowości anatomicznych. Należy do nich zbyt luźna torebka stawowa oraz więzadła, które w naturalnych warunkach zapewniają wygięcie stawów jedynie pod pewnym kątem w niektórych kierunkach.

Zaburzenia w rozwoju stawów.

U osoby chorej na stawy hipermobilne, staw można wyginać w płaszczyznach nieprawidłowych pod względem ogółu ludzkości. Problem występuje z różnym nasileniem, w zależności od tego, jakie czynniki weźmiemy pod uwagę przy jego określaniu. W młodym wieku osoba obdarzona wiotkim aparatem stawowym często wykonuje ruchy, których inne osoby nie umieją wykonać. Prowadzi to do powstania różnego rodzaju koślawości stawów oraz zwichnięć. Stawy mogą ulegać zwichnięciu nawet bez poważnych objawów, które pojawiają się w normalnych przypadkach, dlatego chory w późniejszych latach może mieć znaczne problemy z wykonywaniem codziennych czynności.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: