Regeneracja stawów

Regeneracja stawów

Regeneracja stawów za pomocą substancji chemicznych przebiega powoli. Stawy są zabezpieczone przed przenikaniem innych substancji za pomocą błony maziowej, dlatego stosowanie preparatów na stawy trzeba kontynuować nawet wtedy, gdy ich stan wydaje się dobry. W zależności od tego, czy uszkodzeniu uległa maź stawowa czy chrząstka w stawach, konieczne jest stosowanie innych suplementów diety, bądź leków.

Glukozamina i kwas hialuronowy.

Znakomitym środkiem, który poprawia ruchomość stawów i stan chrząstki stawowej, jest glukozamina. Należy stosować ją przez kilka miesięcy, dzięki czemu staw się odbuduje, a ból zmniejszy. Preparaty kwasu hialuronowego pomagają w przypadku zaburzeń składu mazi stawowej. Będą poprawiały nawilżenie stawu, wpłyną także korzystnie na oczy i stan skóry. Podobne działanie ma kolagen, jednak należy go połączyć z odpowiednią dawką witaminy C. Regeneracja stawów w przypadku zapalenia szybciej przebiega w obecności boswelli. Ma ona działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a jednocześnie nie drażni żołądka.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: