Trudno jednoznacznie określić, jakie są przyczyny reumatyzmu. Lekarze winią geny i czynniki autoimmunologiczne, dorośli twierdzą, że na jego rozwój ma „pstrykanie” palcami. Okazuje się, że gdy znamy podstawowy przyczyny jego powstawania, możemy mu zapobiegać i zmniejszyć częstotliwość napadów choroby. Jedną z przyczyn reumatyzmu jest brak odpowiedniej porcji ruchu. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.
Nadwaga, a reumatyzm.
Im więcej kilometrów musimy pokonać w czasie tygodnia, tym mniejsze ryzyko powstawania choroby. Gdy nasza waga jest zbyt duża, choroba rozwija się o wiele szybciej. Należy także unikać przeciążenia kręgosłupa i uważać na pracę, która wymaga ciągłego powtarzania tych samych ruchów. Inną przyczyną reumatyzmu jest stres – ciało narażone na ciągłe zdenerwowanie nie radzi sobie z zapaleniem stawów. Duży wpływ na chorobę reumatyczną ma także klimat – najczęściej występuje ona w krajach europejskich, które mają zimny i deszczowy klimat, a stosunkowo rzadko w krajach suchych i tropikalnych.
TAGI: Przyczyny reumatyzmu, geny, czynniki autoimmunologiczne, napady choroby, zbyt duża waga, zapalenie stawów.
*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.