Zioła na bóle reumatyczne

Zioła na bóle reumatyczne

 

Często niedoceniane domowe sposoby na ból i zioła mogą okazać się przydatnym środkiem w walce z bólami reumatycznymi.

Zioła można stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Na bóle reumatyczne pomogą zarówno okłady jak i picie naparów. Zewnętrznie stosuje się zioła mające właściwości rozgrzewające. W tym wypadku sprawdzić się może gorczyca, arnika górska, cebula, jałowiec czy skrzyp polny.

Okłady

Gorczycę używać można zarówno w postaci całych ziaren jak i mąki gorczycznej. W przypadku mąki należy wymieszać ją z ciepła wodą, taką papkę rozsmarować i przykryć materiałem, np. lnianą ściereczką. Sprawdzić się mogą również okłady z naparu kwiatu arniki czy miazga cebulowa, a także kąpiele z dodatkiem naparu jałowca czy skrzypu polnego.

Napary

Wewnętrznie można zastosować odpowiednio przygotowane herbaty ziołowe. W leczeniu stanów zapalnych, przeciw bólowi sprawdzi się napar z wierzby, a konkretnie – kory. Można wykorzysta również mniszek lekarski, czarny bez i pokrzywę.

Należy jednak pamiętać, ze domowe sposoby – okłady i napary ziołowe – nie zastąpią wizyty u lekarza. Aby skutecznie walczyć z bólami reumatycznymi niezbędna jest konsultacja ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu bądź specjalistą.

Aleksandra Wiktor

 

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: