Stawy a zmiany pogody

Stawy a zmiany pogody

Nie ma osoby, która choć raz nie odczuwałaby bólu stawów lub kości. Okazuje się, że prowadzono badania naukowe, mające na celu udowodnienie związku bóli tego rodzaju ze zmianą pogody. Ból przy zmianie pogody wiąże się zwykle z ochłodzeniem powietrza oraz ze zmianą ciśnienia. Najczęściej takie zmiany odczuwają osoby starsze, które cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów oraz zwyrodnienia.

Klimat, a choroby stawów.

Zmiana pogody prowadzi do zmian w całym organizmie – czujemy się wtedy osłabieni i nie mamy ochoty na poruszanie się. Powoduje to wzrost ilości substancji, które są odpowiedzialne za odczuwanie bólu. Badania wskazują także na to, że gdy jest zimno i mokro, nadużywamy leków przeciwbólowych. Przy takiej pogodzie stawy sztywnieją i poruszanie nimi jest utrudnione. Prowadzi to do powstania błędnego koła – gdy nie ruszamy się, ból jeszcze bardziej narasta. Warto zauważyć także fakt, iż w krajach o ciepłym klimacie bardzo mało osób choruje na dolegliwości stawów. W krajach o zimnych klimacie takich przypadków jest znacznie więcej.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: