zapalenie stawów

zapalenie stawów

Zapalenie stawów to dolegliwość, która kojarzy się nam przede wszystkim ze starszym wiekiem. Istotnie, większość przypadków tej choroby zaczyna swój rozwój dopiero po pięćdziesiątym roku życia. W tej jednostce chorobowej największe straty ponosi kaletka stawowa. Ma ona ważne zadanie – musi chronić stawy przed brakiem substancji o działaniu nawilżającym.

Degradacja kaletki.

W przypadku zapalenia stawów, kaletka ulega degradacji – może nawet dojść do jej odklejania się od stawu, co jest bardzo bolesne. Stawy, które są chore na zapalenie, mają ograniczoną ruchomość. Nie jest możliwe poruszanie kończynami w normalnym zakresie bez pojawienia się bólu. Z tego powodu pacjent zaczyna po prostu unikać poruszania się, a na pewno nie trzeba przypominać, że ruch jest konieczny do zachowania zdrowia. Zapalenie stawów może mieć przebieg ostry, gdy nastąpi po urazie, lub łagodny albo przewlekły – gdy trwa przez kilka miesięcy lub lat, bez wyraźnego rozwoju lub remisji choroby. Aby wyleczyć stawy, konieczna jest prawidłowa rehabilitacja.ból,

Zapalenie stawów, kaletka stawowa, brak substancji nawilżającej, odklejenie się od stawu,  konieczny ruch, ból, wyleczyć stawy.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: