Przyczyny zapalenia stawu skokowego

Przyczyny zapalenia stawu skokowego

Jeśli pojawi się ból stawu skokowego, może to oznaczać albo zapalenie, albo uraz. Zapalenie dotyka zwykle nie tylko sam staw, lecz także przyległe ścięgna, na przykład ścięgno Achillesa. Przyczyną zapalenia może być na przykład zbyt duże narażenie stawu na obciążenie. Inną przyczyną zapalenia stawów jest trudna do wyleczenia reakcja autoimmunologiczna, która powoduje, że organizm traktuje swoje komórki jak wrogie.

Ból towarzyszący chorobie.

Ból w tej dolegliwości pojawia się w czasie wysiłku, a gdy choroba jest bardzo zaawansowana ból nie będzie ustępował nawet po jego ustaniu. W okolicy stawu pojawiają się guzki, które sprawiają pacjentowi ból. Są one związane z przewlekłym stanem zapalnym w okolicy stawu. Niektórzy za powstawanie zapalenia kostki winią także stan zapalny, który rozwiną się początkowo w innym miejscu organizmu. Z tego powoduj należy kontrolować stan naszego ciała i regularnie leczyć zęby. Gdy kostka jest opuchnięta i bolesna, najlepszym lekarstwem będzie bardzo zimny okład z lodu, lub popryskanie kostki płynem chłodzącym.

TAGI: Ból stawu skokowego, przyległe ścięgna, ścięgno Achillesa, reakcja autoimmunologiczna,

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: