Krioterapia a zdrowe stawy

krioterapia a zdrowe stawy

Niektóre metody, nawet te zaskakujące, mogą mieć zbawienny wpływ na kondycję stawów.

Krioterapia, to inaczej leczenie zimnem. Może mieć dwie formy: zabieg może być stosowany miejscowo bądź ogólnie, na całe ciało. Pierwszy z zabiegów polega na przykładaniu zimna do konkretnego obszaru ciała – powoduje to niszczenie komórek. Druga metoda nie niszczy komórek, jednak ma niesamowity wpływ na ogólną kondycję zdrowotną.

Zimno na ból

Zabieg ten może znaleźć zastosowanie w przypadku osób, które zmagają się z bólem, chorobami stawów. Po pierwsze, łagodzi dolegliwości bólowe, które bardzo często towarzyszą osobom chorym np. na reumatoidalne zapalenie stawów. Krioterapia jest zatem idealną alternatywą dla środków przeciwbólowych, które nie oszczędzają wątroby.

Lepsza rehabilitacja

Ponadto, zabieg ten rozszerza zdolność ruchową. Dzięki temu, chory ma większą możliwość wykonywania czynności, które do tej pory przychodziły mu z trudem. Nie jest to oczywiście efekt stały, jednak pozwala np. na przeprowadzenie dłuższej i bardziej intensywnej sesji rehabilitacyjnej.

Zabiegi takie można wykonać w każdym gabinecie fizjoterapii oraz szpitalu. Jest zabiegiem refundowanym dla osób chorych, dlatego nie trzeba martwić się o dodatkowe koszty.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021