Profilaktyka chorób stawów

Ich konstrukcja przypomina budowę maszyny doskonałej. O stawach nie myślimy na co dzień, chociaż każdego dnia wykonują dla nas ciężką pracę. Zaniedbywane, szybko stają się przyczyną problemów i bólu.
Budowa ludzkiego ciała potrafi fascynować. Zwykle nie zastanawiamy się, dlaczego możemy chodzić, biegać, podskakiwać, chwytać przedmioty, czy chociażby zmieniać pozycje podczas leżenia. Wszystko co robimy, każdy ruch czy gest, to praca przynajmniej kilku stawów.
W zdecydowanej większości przypadków, stawy kojarzone są z chrząstkami stawowymi, które ścierając się zbyt szybko, mogą wywoływać przykre dolegliwości. Ich budowa jest jednak znacznie bardziej skomplikowana. Staw, to niezwykle precyzyjne połączenie przynajmniej dwóch kości. Każde zakończenie powierzchni stycznej kości w stawach, pokryte jest chrząstką stawową, a także posiada torebkę stawową wypełnioną płynem maziowym. Ten specyficzny układ, połączony jest więzadłami, a dodatkowo także otoczony przez mięśnie. Tak skomplikowana konstrukcja nie zawsze funkcjonuje prawidłowo, a każdy jej element narażony jest na powstawanie zmian chorobowych.
Profilaktyka chorób stawów jest niezwykle ważna, szczególnie gdy we współczesnym świecie coraz więcej osób cierpi na dolegliwości i schorzenia układu ruchu. Profilaktyka w tym zakresie, to przede wszystkim ruch, zdrowa dieta, prawidłowa masa ciała, a także… dobre samopoczucie.
O znaczeniu aktywności fizycznej dla pracy całego organizmu, nikomu opowiadać nie trzeba. Regularne i niezbyt forsujące treningi, dostosowane do indywidualnych możliwości  danej osoby, to skuteczny sposób na świetną sylwetkę, jak i poprawę kondycji. Zdrowa, zrównoważona dieta, wspomaga efekty sportu, a także dostarcza do organizmu wszelkich niezbędnych składników, zapewniających sprawne działanie każdego dnia.
Stres, zwykle traktowany jest jako problem psychiki, jednak w rzeczywistości wywołuje szereg zmian biochemicznych w naszym organizmie. W efekcie cierpi nie tylko psychika, ale i choruje całe ciało. Dobre samopoczucie i walka ze stresem są niezwykle ważne także dla stawów, ponieważ stres, może wywoływać stany zapalne.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021