Reumatoidalne zapalenie stawu kolanowego

Zapalenie stawów na tle neurologicznym pojawia się najczęściej w stawach nadgarstka, jednak choroba może pokazać się również gdzie indziej. U ponad dziesięciu procent osób chorych na RZS, choroba pojawi się najpierw w stawie kolanowym. Przebieg choroby nie rokuje zbyt dobrze. Po pierwsze, stan zapalny będzie się rozszerzał nie tylko na komórki mazi stawowej, lecz także na ścięgna i więzadła kostne.

Obrzęki i opuchlizny podczas choroby reumatoidalnej.

Będzie się to objawiało dużym bólem, który utrudnia chodzenie i sprawia, że nawet minimalne ruchy kolanem są bolesne. Ruch utrudniają także inne czynniki, takie jak obrzęk i opuchlizna, które występują rano. Gdy uszkodzeniu ulegnie chrząstka stawowa, to może szybko nastąpić rozwój dolegliwości spowodowany mechanicznym niszczeniem elementów kolana. Reumatologiczne zapalenie stawu kolanowego występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Czynnikami wywołującymi cierpienie może być ciągłe narażenie na stres lub uraz, który łączy się z rozcięciem stawu i wprowadzeniem do niego bakterii chorobotwórczych.

TAGI: Reumatoidalne zapalenie stawów, staw kolanowy, przebieg choroby, komórki mazi stawowej, ścięgna, więzadła kostne, stres.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021