Reumatoidalne zapalenie stawu skokowego

Reumatoidalne zapalenie stawu skokowego

Zapalenie stawu skokowego może mieć wiele przyczyn. Jeśli nie nastąpił żaden uraz, a staw nie był narażony na naciągnięcie lub skręcenie, przyczyna jest wewnątrz organizmu. W przypadku reumatologicznego zapalenia stawu skokowego pojawia się silny ból, który utrudnia chodzenie. Jest oznaką, że coś złego dzieje się z chrząstką stawową.

Niebezpieczeństwo niepełnosprawności.

Rano pojawi się obrzęk w kostce, może ona powiększyć się tak bardzo, że nie będzie można założyć butów. Choroba może doprowadzić do niepełnosprawności, gdyż staw skokowy ulega dalszej degradacji podczas chodzenia, zwłaszcza jeśli wydzielanie mazi jest zbyt małe. Chory zaczyna unikać chodzenia, gdyż jest ono bolesne. To prosta droga do utraty mięśni i dalszego unieruchomienia w domu. Choroba częściej ujawnia się u mężczyzn, niż u kobiet, i ma najczęściej podłoże autoimmunologiczne. Choroba może być także dziedziczona po przodkach, jednak nie zostało to w pełni udowodnione. Leczenie polega na stosowaniu leków hamujących odpowiedź immunologiczną, oraz na odpowiedniej rehabilitacji.

TAGI: Zapalenie stawu skokowego, urazy, reumatologiczne zapalenie stawów, obrzęki w kostce, bolesne chodzenie, podłoże immunologiczne.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: