Bóle stawów – kiedy iść do lekarza?

Bóle stawów – kiedy iść do lekarza?

Dolegliwości bólowe w okolicach stawów mogą być oznaką poważnej choroby.

Bóli w stawach nie należy lekceważyć – zazwyczaj ich pojawienie się oznacza dolegliwość, z którą jak najszybciej powinno udać się do lekarza. Bóle w stawach mogą być objawem dny moczanowej, która jest chorobą związaną z nieprawidłowym metabolizmem, bądź nadprodukcją kwasu moczowego w organizmie. Wizyta u lekarza pomoże złagodzić dolegliwość – doradzi on odpowiednią dietę oraz leki.

Bóle mogą wiązać się z chorobami reumatycznymi, np., reumatoidalnym zapaleniem stawów. Jest to groźna choroba, która nie poddana leczeniu może prowadzić do powikłań, jak trwale zniekształcenie stawu. Zaniedbana będzie potrzebować interwencji chirurga.

Infekcje wirusowe

Nie zawsze jednak dolegliwości bólowe wiążą się z chorobami stawów. Często są przyczyną infekcji wirusowej, choroby ogólnoustrojowej, która zaatakowała cały organizm, jak grypa. Bóle często występują w parze z gorączką, ogólnym osłabieniem organizmu. Pojawia się katar, kaszel i ból gardła. Warto zatem wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, bowiem choroba nie zawsze przechodzi sama, czasami jednak wymaga leczenia farmakologicznego.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: