Jak chronić staw biodrowy

Ból stawu biodrowego powoduje duże problemy z poruszaniem się oraz z codziennym funkcjonowaniem. Najważniejsza zasada medycyny mówi, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zadbać o stan stawów naszego organizmu wtedy, gdy ból jeszcze się nie pojawia. Bardzo ważne jest codzienne zażywanie ruchu fizycznego.

Suplementy diety sprzyjające wydzielaniu mazi.

Podczas ruchu wydziela się maź stawowa, która ma zadanie nawilżanie naszych stawów. Gdy po powrocie z pracy siadasz znowu przed komputerem lub telewizorem, stan stawu biodrowego pogarsza się. Mięśnie zanikają, a z czasem poruszanie staje się coraz bardziej bolesne. Ochrona stawy biodrowego polega także na stosowaniu suplementów diety, które zwiększają wydzielania mazi i poprawiają stan chrząstki stawowej. Będą to preparaty z glukozaminą oraz chondroityną, witaminą C oraz kolagenem. Okazuje się, że glukozamina nie jest tworzona przez ciało już po czterdziestce – dlatego należy ją suplementować. Bardzo ważne jest zachowanie równowagi między pracą i odpoczynkiem, bez którego stan stawu biodrowego także się pogarsza.

TAGI: Lepiej zapobiegać niż leczyć, nawilżanie stawów, ochrona stawu biodrowego,witamina C, kalogen.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: