Jak poprawnie pielęgnować twarz

Andrey Zvyagintsev z Unsplash
Andrey Zvyagintsev z Unsplash

Twarz jest wizytówką każdego człowieka, widać na niej oznaki stresu, złej diety czy niewyspania. Mówiąc o pielęgnacji twarzy nie można pominąć takich istotnych elementów jak prawidłowe odżywianie czy nawodnienie organizmu. Zawsze powinno się pamiętać o zbilansowanych posiłkach, piciu dużej ilości wody oraz przestrzeganiu odpowiedniej dawki snu. Jednak pielęgnacja twarzy to także stosowanie kosmetyków dobranych indywidualnie do rodzaju cery. Sprawdź więcej: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Każdy typ skóry powinno się określać jednostkowo, jednak w większości przypadków można je przypisać do jednej z kategorii: normalna, tłusta, sucha, mieszana, wrażliwa, trądzikowa oraz naczynkowa. Każdy rodzaj należy traktować odpowiednimi specyfikami, których skład znacznie się różni, jednak jest kilka etapów, których nie możemy pominąć przy rutynowej toalecie.

Większość kobiet nakłada codziennie makijaż, więc najważniejszym elementem pielęgnacji jest jego usunięcie na noc. Pozostawienie resztek kosmetyków kolorowych przyspiesza proces starzenia i nie daje szansy na regenerację naskórka, która najintensywniej prowadzona jest właśnie w nocy.

Do demakijażu najlepiej wykorzystywać delikatne specyfiki, jak pianki i żele, które nie podrażniają cery. Następnie warto skupić się na dogłębniejszym oczyszczaniu, Jest to zabieg uzupełniający pierwszą czynność, który daje pewność dokładnego domycia oraz możliwość zachodzenia procesów takich jak wymiana tlenowa. Pielęgnacja twarzy powinna także obejmować używanie peelingu, około dwa razy w tygodniu, który usuwa martwy naskórek, wygładza skórę twarzy, a także zmniejsza ryzyko pojawiania się zaskórników. Tak jak o peeliengu, należy pamiętać również o stosowaniu masek, dzięki którym cera będzie mniej podatna na zmarszczki, wygładzona, nawilżona czy zregenerowana – ich wybór na rynku jest ogromny.

Taki zabieg powinien być powtarzany co najmniej jeden raz w ciągu tygodnia. Na koniec rytuału pielęgnacyjnego zawsze należy pamiętać o nawilżeniu z użyciem profesjonalnego kremu. Są to kroki, które powinny być zachowane przy podstawowej pielęgnacji cery, jednak należy pamiętać, że będzie ona właściwa tylko jeżeli dobierzemy kosmetyki idealnie dopasowane do konkretnego typu cery. Jeżeli sprawia to nam dużą trudność, warto udać się na konsultację do dermatologa. Dbanie o prawidłową dietę oraz stosowanie dopasowanych kosmetyków jest kluczem do pięknej skóry twarzy.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: