Reumatoidalne zapalenie stawu biodrowego

Reumatoidalne zapalenie stawu biodrowego

Staw biodrowy należy do stawów prostych, pomimo bardzo silnej budowy, jest narażony na choroby o podłożu autoimmunologicznym. Gdy choroba zaczyna dokuczać, pojawia się stan zapalny kaletki maziowej stawu. Ma ona za zadanie chronić staw przed urazami z zewnątrz, oraz zapewnia odpowiednie nawilżenie elementów stawu.

Staw biodrowy w chorobie reumatycznej.

Choroba zwyrodnieniowa o nazwie reumatoidalne zapalenie stawów może zacząć swój rozwój właśnie w tym stawie, dzieje się tak w dziesięciu przypadkach na sto. Najczęściej dokucza obustronnie. Objawy są bardzo nieprzyjemne dla pacjenta, dlatego szybko zaczyna leczyć się na własną rękę lub w lepszym przypadku idzie do lekarza. Kończyna staje się osłabiona, ból powoduje niechęć do poruszania nogą. Prowadzi to do szybkiego zaniku mięśni i do niepełnosprawności. Ponieważ choroba reumatologiczna stawu biodrowego jest przewlekła, nie można jej wyleczyć za pomocą leków przeciwbólowych. Lepsze rezultaty odnosi się podczas leczenia jej za pomocą podawania środków o działaniu immunomodulującym.

TAGI: Staw biodrowy, podłożę autoimmunologiczne, zapalenie stawów biodrowych, choroba reumatologiczna, kaletka maziowa, środki o działaniu immunimodelujacym.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: