Leki na reumatyzm

Leki na reumatyzm

W przypadku chorób reumatycznych istotnym krokiem jest leczenie farmakologiczne.

Dolegliwości reumatyczne mogą być różne – mają różny przebieg, w przypadku każdej z nich można zastosować inną terapię. Jednak wspólną cecha każdej z nich jest ból i obrzęk stawów. Jako, że często w przypadku chorób reumatycznych ciężko wskazać przyczynę, leczenie skupia się głównie na łagodzeniu objawów, którym najczęściej jest ból.

Jakie leki?

W tym przypadku stosować można leki, które pomogą w jego uśmierzeniu. Najczęściej stosowane są leki przeciwzapalne, jednak te, które nie są oparte na sterydach. Leki steroidowe mogłyby pogorszyć stan chorego. Oprócz leków przeciwzapalnych chorzy mogą stosować leki przeciwbólowe.

Ruch, dieta

W przypadku chorób stawów ból pojawia się wtedy kiedy próbuje się staw rozruszać, np. przy wstawaniu, poruszaniu palcami. Jednakże, to ruch jest często najważniejszy i pomaga opóźnić rozwój choroby. Leki nie powinny być jedynym słusznym rozwiązaniem w walce z chorobą. Warto również zwrócić uwagę na naturalne składniki przeciwzapalne jak np. przyprawy. Z pewnością będą one bardziej łaskawe dla wątroby.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: