Maści na bóle reumatyczne

Maści na bóle reumatyczne

W walce z objawami reumatyzmu mogą pomóc szeroko dostępne na rynku maści i plastry stosowane miejscowo.

Walka z reumatyzmem jest bardzo ciężka. Każda z chorób reumatycznych to często inna terapia, przebieg. Bardzo często ciężko odnaleźć przyczynę, toteż leczenie skupia się głównie na minimalizowaniu dolegliwości związanych z chorobą.

Ból i obrzęk, głównie stawów, to najczęściej występująca dolegliwość. Poprzez odpowiednie leczenie można je zminimalizować. W przypadku trudnego do zniesienia bólu przydają się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, nie zawsze jednak mają dobry wpływ na organizm, a często po prostu nie uśmierzają go na tyle, by pacjent był zadowolony.

Tabletka czy żel?

Niektóre osoby cierpiące na bóle reumatyczne z powodzeniem stosują specjalne maści i plastry. Stosuje się je miejscowo, dokładnie przy źródle bólu, nie obciążając przy tym wątroby. Nie są tak silne jak tabletki, jednak ich zaletą jest to, że omijają układ pokarmowy. Mogą być to żele i plastry rozgrzewające popularnych marek dostępne w każdej aptece, jak i produkty znane od lat, jak maść borowinowa czy końska, mające bardzo silne właściwości rozgrzewające.

Aleksandra Wiktor

 

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: