Domowa apteczka na stawy – kapusta

Domowa apteczka na stawy – kapusta

Osoby, które cierpią na bóle stawów, na ogół sięgają po maści przeciwzapalne. Nasze babcie radziły sobie z przykrymi dolegliwościami, robiąc okłady z białej kapusty. Dlaczego ta metoda jest skuteczna?

Starożytni Rzymianie dostrzegli potencjał kapusty. Wykorzystywali ją do leczenia ran i zmian w stawach. To warzywo wciąż ma swoich zwolenników. Naukowcy udowodnili, że biała kapusta stanowi bogate źródło substancji o działaniu przeciwzapalnym. Oznacza to, iż zmniejsza obrzęk stawów.

Łagodzenie objawów

Choć okłady z kapusty przynoszą wyraźną ulgę, nie rozwiązują problemu. Osoby, które cierpią z powodu dolegliwości ze strony stawów, nie powinny odkładać wizyty u specjalisty. Tylko lekarz jest w stanie ocenić, jakie zmiany dokonują się w naszym organizmie.

Warto zachować umiar podczas okładów. Jeśli kontakt z kapustą będzie się przedłużał, musimy mogą pojawić się odparzenia.

Kapusta biała – właściwości odżywcze

Kapusta stanowi bogate źródło substancji odżywczych. Znajdziemy w niej takie minerały jak fosfor, mangan, miedź, potas, wapń, żelazo oraz sód. Biała kapusta dostarcza organizmowi witamin A, C, E i B. Za nieprzyjemny zapach gotowanej kapusty odpowiada siarka. Ten pierwiastek wywiera korzystny wpływ na kondycję cery, włosów i paznokci. Białą kapustę zaleca się osobom, które zmagają się z chorobą tarczycy. Zawarte w niej goitryny odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie gruczołu tarczowego.

W celu przygotowania okładów z kapusty należy usunąć żyły. Następnie zgniatamy liście tak długo, aż zaczną puszczać sok. Następnie smarujemy skórę oliwą i przykładamy do niej zmiażdżone płaty. Staw można owinąć gazą, aczkolwiek należy unikać gwałtownych ruchów. Warto pamiętać, iż okłady przynoszą pożądany efekt tylko wtedy, gdy są regularnie powtarzane.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: