Osteoporoza a stawy

Osteoporoza a stawy

Osteoporoza to choroba, która występuje zwykle u kobiet w okresie po menopauzie. W przypadku osteoporozy kości staja się coraz słabsze, zwłaszcza w okolicach stawów. Najpoważniejszym zagrożeniem w przypadku osteoporozy jest złamanie kości udowej – które wiąże się z bardzo trudną operacją. Osteoporoza dotyczy całych kości, co wiąże się z osłabieniem miejsc, gdzie nacisk na kości jest największy – czyli stawów.

Zniekształcenia stawów.

Gdy ubytki związane z osteoporozą pojawiają się w stawie, zaczynają się dolegliwości z poruszaniem kończyną. Zmiany mogą powodować zniekształcenie stawu, lub sprawiać, że staw będzie narażony na pęknięcie. Aby w pełni uchronić nasze stawy przed osteoporozą, konieczne jest stosowanie profilaktyki. Polega ona na spożywaniu dużej ilości wapnia – w formie nabiału i wartościowego białka roślinnego. Korzystne jest także wykonywanie badań gęstości kości, dzięki którym określimy stopień zagrożenia osteoporozą. Jeśli jest ono bardzo duże, będzie można leczyć ją środkami przepisywanymi na receptę.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: