Reumatoidalne zapalenie stawów leczenie,

Reumatoidalne zapalenie stawów leczenie,

Pierwszą chorobą, która kojarzy się z podeszłym wiekiem, jest reumatoidalne zapalenie stawów. Gdy maź stawowa ulega degradacji, ruchy kończynami stają się coraz bardziej bolesne. Leczenie choroby jest wielopłaszczyznowe – polega na stosowaniu rehabilitacji, zażywaniu lekarstw, pamiętaniu o diecie. W najcięższych przypadkach konieczna jest operacja, która zwiększy zasięg ruchu w stawie.

Codzienna rehabilitacja.

Najważniejszym lekiem na tę chorobę jest ruch – bez niego proces będzie postępował. Warto dbać o codzienną rehabilitację, nawet jeśli do jej przeprowadzenia jest konieczne użycie maści przeciwbólowej. Maści przeciwbólowe nie wyleczą stawów, jednak przyniosą krótkotrwałą ulgę od bólu. Lekarze często zapisują silne tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, których nie wolno łączyć z lekami stosowanymi na własną rękę. Leki hamujące postęp choroby to środki immunosupresyjne, które stosuje się dlatego, że choroba ma podłoże autoimmunologiczne. Stosuje się także doustne leki przeciwzapalne, przy których należy uważać na układ pokarmowy.

TAGI: Zapalenie stawów, maź stawowa, ruch kończyn, degradacja mazi, maści przeciwbólowe, środki immunosupresyjne.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: