reumatoidalne zapalenie stawu barkowego

reumatoidalne zapalenie stawu barkowego

Choroby stawów związane z wiekiem rozwijają się przez długi czas, a później równie długo dają niepokojące objawy bólowe. Do takich chorób należy także reumatologiczne zapalenie stawów, która to atakuje najpierw stawy rąk. Po kilku latach choroba rozwija się na następne partie kończyn górnych. Może zaatakować także stawy barkowe, wtedy dochodzi do dużych dolegliwości bólowych. Choroba sprawia, że utrudnione jest poruszanie ręką.

Zanik mięśni.

Zaczyna utrzymywać ją w takich pozycjach, które nie wywołują bólu, co oznacza zaprzestanie poruszania rękami. Jest to niebezpieczne, gdyż prowadzi do zaniku mięśni i dalszej degeneracji tkanek. Stawy barkowe będą zaatakowane w obrębie stawu ramiennego i barkowego. Choroba przenosi się później na mięśnie oraz ich przyczepy do kości, czyli ścięgna. Reumatologiczne zapalenie stawu barkowego prowadzi do powstania bolesnych obrzęków, które nieco słabną pod wpływem zimna. Często dochodzi także do pojawienia się wysięku. Wysięk może być wykryty przez lekarza podczas badań.

TAGI: Reumatologiczne zapalenie stawów, stawy rąk, kończyny górne, staw barkowy, zaniki mięśni, degeneracja tkanek, obrzęki.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: