Reumatyzm objawy

Reumatyzm należy do grupy chorób, które pojawiają się najczęściej u osób starszych, istnieją jednak także formy młodzieńcze. Objawy nie tyczą się jedynie samych stawów, gdyż choroba wpływa na cały organizm. Do jej objawów należy na przykład zły stan samopoczucia, utrata apetytu oraz uczucie rozbicia. Chory może cierpieć na gorączkę przez kilka lat nie wiedząc o tym. Najwięcej objawów dotyczy samego stawu. Objawy pojawiają się symetrycznie, w lewej i prawej kończynie.

Kości dłoni i stawu skokowego.

Zapalenie stawów zaczyna się od kości dłoni oraz stawu skokowego. Charakterystyczne dla tej choroby są także powykrzywiane palce, które mogą wyginać się w nieodpowiednią stronę. Palce przybierają charakterystyczny wygląd. Zmiany mogą także zaatakować inne stawy – takie jak łokciowy, kolanowy czy biodrowy. Wtedy następują poważne problemy z chodzeniem bądź podnoszeniem rąk. Takie zaburzenia mogą doprowadzić do kalectwa i uzależnienia chorego od innych osób. Najważniejszym objawem reumatyzmu jest ból podczas poruszania stawem, który prowadzi do zmniejszenia zakresu ruchu.

TAGI: Choroba osób starszych,utrata apetytu, staw skokowy, ból podczas poruszania się.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: