Skarpety sportowe, profesjonalna ochrona przed urazami

alexandra avelar z Unsplash
alexandra avelar z Unsplash

Często zdarza się, że stan zdrowia uniemożliwia nam uprawianie sportu. Czasem nawet błahe schorzenia są przyczyną dyskomfortu, a nawet bólu. Tych poważniejszych problemów zazwyczaj nie da się wyeliminować przy pomocy sportowych akcesoriów, jednak można zminimalizować ich wystąpienie i czerpać przyjemność ze sportu bez uszczerbku na zdrowiu.

Ze zdrowiem igrać nie można. I nie ma tu znaczenia wiek. Aby sprawnie funkcjonować, cały organizm musi być silny i sprawny. Zazwyczaj nie to nam w głowie podczas treningu, lecz o tym, jak dokuczliwe stają się drobiazgi, dowiadujemy się w ciągu jednej, krótkiej chwili nieuwagi. Złe stąpnięcie, nierówne podłoże, wystający korzeń i kilka dni, a nawet tygodni jesteśmy wyłączeni z aktywności. Stosując odpowiednie zabezpieczenia, możemy tego uniknąć.

Biegaj bezpiecznie i wygodnie

Skarpety do biegania i zwykłe skarpety to nie to samo! Te pierwsze cechuje przede wszystkim inna technologia włókna o antybakteryjnych właściwościach, która pomaga odprowadzać wilgoć, a co za tym idzie ułatwia regenerację po wysiłku i minimalizuje ryzyko chorób skóry takich jak np. grzybica. Włókna antybakteryjne eliminujące nieprzyjemny zapach, pozwalają też po treningu, podczas przebierania czuć się komfortowo. Dodatkowo ich specjalistyczna konstrukcja ze ściągaczami na śródstopiu i nad kostką oraz odpowiednio dopasowany fizjologiczny profil ucisku pomagają utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji, co ogranicza kontuzje i pozwala na lepszy i dłuższy trening. Specjalistyczne skarpety często też posiadają wbudowane żelowe wkładki amortyzujące podczas wysiłku, co pozwala odciążyć stawy i w pewnym stopniu wykluczyć ryzyko ich uszkodzenia.

Ochrona przed skręceniem i uszkodzeniami oraz materiał, który odprowadza wilgoć na zewnątrz to nie jedyna zaleta sportowych skarpet. Bezszwowa konstrukcja lub płaski szew zapobiega otarciom i pęcherzom, dzięki czemu możemy bez bólu pokonywać kolejne bariery stawiane przez organizm, nie myśląc o bolących stopach. Profesjonalne skarpety do biegania to wygoda, wentylacja stopy i zwiększona wytrzymałość, dzięki czemu mogą służyć naprawdę długo.

Dla kogo sportowe skarpety?

Akcesoria i odzież sportowa są skierowane dla osób aktywnych. Niezależnie od dyscypliny, jaką się pasjonujemy, na pewno sprawdzą się lepiej niż te dedykowane wszystkim. Stosują je długodystansowi biegacze, chodziarze czy lekkoatleci. Jednak często się zdarza, że są wybierane również przez tych, którzy cenią sobie po prostu wygodę. Nawet zwykłe spacery w specjalnie wyprofilowanych, komfortowych skarpetach, sprawiają więcej przyjemności niż w standardowych, dostępnych w każdym sklepie. Sportowe skarpety produkowane są w rozmiarówce analogicznej do zwykłych, toteż zarówno kobiety, jak i mężczyźni dobiorą dla siebie odpowiedni rozmiar. To samo dotyczy kolorów. Szeroka ich gama pozwala wybrać skarpety pasujące do całości stroju, co jest ważne szczególnie dla kobiet.

Skarpety do biegania często produkowane są z opatentowanych włókien. Są to między innymi włókna Coolmax, charakteryzujące się tym, że doskonale odprowadzają wilgoć poprzez działanie naczyń włosowatych specjalnie skonstruowanej przędzy, wykonanej z poliestru. Tego typu tkaniny sprawdzają się w każdych warunkach, nawet ekstremalnych, dlatego wybierane są przez osoby uprawiające sport niezależnie od pogody. W skarpetach z włókien Coolmax nawet mroźna zima nie będzie pretekstem do odwołania treningu.

Po skarpety o takich właściwościach zapraszamy na www.360sklep.pl.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: