Kiedy nie możesz ruszyć ręką

Kiedy nie możesz ruszyć ręką

Dotychczas codzienne sprawunki nie sprawiały Ci najmniejszego kłopotu. Ba! W dodatku zajmowałeś lub zajmowałaś się szeregiem innych dodatkowych zajęć. Być może był to jakiś sport, albo inna pasja jak taniec czy modelarstwo. Jednak w ułamku chwili wszystko się zmieniło…

Nagle doświadczyłeś przeszywającego bólu i zastygłeś w jednej pozycji nie mogąc wykonać najmilejszego ruchu. Obojętnie czy było to pochylnie się, czy przysiad, czy też zwykły ruch ręką. Czujesz się zdezorientowany i kompletnie nie wiesz co zrobić.

O czym świadczą takie objawy?

Objawy, których doświadczasz mogą świadczyć o chorobach takich jak osteoporoza lub artretyzm. Nie warto jednak „gdybać”, tylko jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Bagatelizowanie takiej sytuacji oraz liczenie na to, że więcej się nie przydarzy jest jak igranie z ogniem. Jakakolwiek zwłoka prowadzi bowiem do zaostrzenia ogniska choroby oraz nasilenie się dolegliwości.

Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim warto zachować spokój. Nasze zdenerwowanie jedynie może nasilić ból. Jeżeli są w pobliżu nas bliscy, poinformujmy ich szybko o tym co się z nami dzieje. Atak bólu niestety trzeba będzie przeczekać. Dopiero w miarę jego ustępowania będzie można się swobodnie położyć i rozluźnić.

Jak zapobiegać?

W trakcie wizyty lekarskiej z pewnością zapisane nam zostaną jakieś preparaty wspomagające pracę mięśni, kości i stawów. Stosujmy je dokładnie według zaleceń lekarza. Niezwykle istotna jest również profilaktyka jaką jest zmiana diety oraz ruch! Odpowiedni sposób żywienia dostarczy naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz doda sił i energii! Zrezygnujmy z ciężkich, tłustych potraw oraz słodyczy, które tylko sprawiają, że czujemy się ociężali i ospali. Regularny i umiarkowany wysiłek fizyczny sprawi, że nie tylko utrzymamy nasz układ ruchu w dobrej kondycji lecz także poszerzymy zakres jego pracy.

Wraz z upływem czasu będzie nam dokuczać coraz więcej różnych dolegliwości. Jak wiele i w jakim stopniu – to zależy tylko i wyłącznie od nas. W myśl słów poety: ” zdrowie, ile Cię cenić trzeba” – dbajmy o ten wyjątkowy skarb, jakim są nasze ciała.

Natalia Herzog

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: