Objawy zapalenia stawu barkowego

Zapalenie stawu barkowego występuje głównie u starszych ludzi. Dolegliwości na tle reumatycznym dają szereg specyficznych objawów, dzięki którym można chorobę rozpoznać i ograniczyć ból. Pierwszym objawem tej choroby jest pojawienie się bólu podczas ruchu. Ramie staje się sztywne i nie jest tak silne jak w młodości.

Ból stawów i ścięgien.

Mogą pojawiać się także przykurcze ścięgien i mięśni, przez które ból jest jeszcze bardziej dokuczliwy, a wykonywanie codziennych czynności – utrudnione. Choroba objawia się także przez poranne obrzęki w miejscu zaatakowanym przez chorobę. Ogranicza to ruchy w stawie, dlatego chory nie może na przykład podnosić lub odwodzić rąk. Jest to kłopotliwa sytuacja, gdyż utrudnia codzienne funkcjonowanie. Stawy barkowe są mniej obciążone na duże ciężary niż kolana, jednak ich zakres ruchu jest o wiele większy. Gdy choroba zaatakuje staw, chory nie porusza rękoma w bolesnych płaszczyznach, co prowadzi do degradacji pewnych mięśni. Choroba powinna być leczona także przez odpowiednią rehabilitację.

TAGI: Staw barkowy, dolegliwości reumatyczne, objawy choroby, przykurcze ścięgien i mięśni, ograniczenia ruchowe w stawach, rehabilitacja.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2021