Objawy zapalenia stawu skokowego

Zapalenie stawu skokowego następuje zarówno u osób w młodym wieku (szczególnie uprawiających sport), jak i u starszych osób. Staw skokowy łączy w sobie wiele drobnych kości, które są narażone na szereg urazów, oraz na ataki choroby zwanej reumatologicznym zapaleniem stawów. Stawy skokowe to najczęściej zajmowane przez nią stawy, zaraz po stawach palców dłoni. Objawy zapalenie stawu skokowego są poważne i bolesne.

Bolesne obrzęki.

Po pierwsze, może dochodzić do bolesnych obrzęków, które będą ograniczały ruchomość stawu. Szybko prowadzi to do silnego bólu, który utrudnia nawet zwykłe poruszanie się na piechotę. W bardziej zaawansowanym stanie, choroba dokucza nawet wtedy, gdy staw pozostaje nieruchomy. Chory ustawia wtedy nogę w takiej pozycji, która nie wywołuje bólu. Może dojść nawet do tak poważnego zagrożenia, jakim jest zerwanie ścięgien. Będzie to spowodowane pojawieniem się guzków reumatycznych. Jeśli zapalenie stawów wynika po prostu z ich przeciążenia u osoby młodym wieku, sytuacja powinna wrócić do normy po krótkim odpoczynku.

TAGI: zapalenie stawu skokowego, narażenie na urazy, objawy,bolesne obrzęki, ograniczenie ruchomości stawu, guzki reumatyczne.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2020