Reumatyzm leczenie

Reumatyzm to choroba, która powoduje wiele nieprzyjemnych objawów. Jej całkowite wyleczenie nie jest proste i zwykle skupia się na zmniejszaniu niepożądanych objawów do minimum. Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów to zarówno dbanie o stan stawów i skóry za pomocą maści, jak i zażywanie odpowiednich tabletek oraz stosowanie rehabilitacji.

Czy leczyć gościec samodzielnie?

Na początku choroby, gdy objawy nie są zaawansowane, wiele osób próbuje leczyć gościec na własną rękę. Maści przeciwbólowe i przeciwzapalne nie pomagają na długo, jednak mogą umożliwić na przykład przeprowadzenie bolesnej rehabilitacji. W przypadku reumatyzmu korzystne jest schładzanie stawów – gdyż obrzęk mija pod wpływem niskich temperatur i staw przestaje boleć. Konieczne jest zażywanie ruchu, który poprawia stan zdrowia. Bez niego stawy się niszczą w coraz większym stopniu, dlatego warto uprawiać takie sporty, jak na przykład nordic walking, angażujący duże partie mięśni. Leczenie polega także na unikaniu nadwagi – która będzie zbyt obciążała stawy kolanowe.

TAGI: reumatyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, rehabilitacja, gościec, sport, nordic walking, nadwaga.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: