zapalenie stawów

Kiedy nie możesz ruszyć rękią

Zapalenie stawów to dolegliwość, która kojarzy się nam przede wszystkim ze starszym wiekiem. Istotnie, większość przypadków tej choroby zaczyna swój rozwój dopiero po pięćdziesiątym roku życia. W tej jednostce chorobowej największe straty ponosi kaletka stawowa. Ma ona ważne zadanie – musi chronić stawy przed brakiem substancji o działaniu nawilżającym.

Degradacja kaletki.

W przypadku zapalenia stawów, kaletka ulega degradacji – może nawet dojść do jej odklejania się od stawu, co jest bardzo bolesne. Stawy, które są chore na zapalenie, mają ograniczoną ruchomość. Nie jest możliwe poruszanie kończynami w normalnym zakresie bez pojawienia się bólu. Z tego powodu pacjent zaczyna po prostu unikać poruszania się, a na pewno nie trzeba przypominać, że ruch jest konieczny do zachowania zdrowia. Zapalenie stawów może mieć przebieg ostry, gdy nastąpi po urazie, lub łagodny albo przewlekły – gdy trwa przez kilka miesięcy lub lat, bez wyraźnego rozwoju lub remisji choroby. Aby wyleczyć stawy, konieczna jest prawidłowa rehabilitacja.ból,

Zapalenie stawów, kaletka stawowa, brak substancji nawilżającej, odklejenie się od stawu,  konieczny ruch, ból, wyleczyć stawy.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2020