Jak chronić stawy kolanowe

Jak chronić stawy kolanowe

Stawy kolanowe są szczególnie mocno narażone na urazy. Urazy kolan zajmują pierwsze miejsce, jeśli chodzi o medycynę sportową, a jeśli przewrócimy się, prawdopodobnie obijemy sobie właśnie kolano. Ochrona kolan jest ważna także dla osób, które zajmują się pracą fizyczną. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na zdrowie kolan, jest prawidłowa masa ciała. Jeśli ważymy zbyt dużo, to obciążenie stawów wzrasta.

Aktywność fizyczna.

Bardzo ważne jest także dbanie o naszą aktywność fizyczną. Nieużywany staw degeneruje się, a przeciążony także zaczyna sprawiać problemy. Obciążającym sportem jest bieganie lub piłka nożna, a dobry wpływ na kolana ma nordic walking, chód, pływanie i wiele innych sportów. Pod wpływem prawidłowego ruchu zwiększa się ilość wydzielanej mazi stawowej, co pozwala na zachowanie zdrowia. Nie bez znaczenia jest rodzaj butów, które używamy. Powinny zapewniać odpowiednią amortyzację. Kolana można zabezpieczyć za pomocą stabilizatora, szczególnie jeśli doszło w przeszłości do jakiegoś urazu stawów.

TAGI: Stawy kolanowe, urazy kolan, ochrona kolan, obciążenie stawów, nordic walking, stabilizator.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: