Zapalenie stawów leczenie

Zapalenie stawów leczenie

Leczenie zapalenia stawów opiera się w dużej mierze na stosowaniu leków chemicznych, a także na terapii za pomocą ruchu, wysokich i niskich temperatur oraz wielu innych czynników. Wielu pacjentów rozpoczyna leczenie od stosowania powszechnie dostępnych leków bez recepty. Można zakupić zarówno maści przeciwbólowe i przeciwzapalne, jak i tabletki o takim samym działaniu. Należy uważać na ich dawkowanie oraz na substancje aktywne, które zawierają.

Konieczna konsultacja lekarska.

Nie powinno się używać kilku leków bez konsultacji z lekarzem. Gdy lekarz przepisze leki na receptę, należy go powiadomić o wszystkich innych przyjmowanych preparatach. Leczenie stawów łączy się także z koniecznością stosowania rehabilitacji. Na początku ćwiczenia wykonuje się z rehabilitantem, a gdy już się nauczymy ruchów, można je samodzielnie kontynuować w domu. W ciężkim stanie ćwiczenia będą wykonywane w sposób bierny – czyli bez udziału chorego, poprzez poruszanie kończyną przez rehabilitanta. Zaniedbanie rehabilitacji prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia.

TAGI: leczenie zapalenia stawów, leki chemiczne, terapia ruchowa, konsultacja lekarska, ćwiczenia, rehabilitacja.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: