Jak chronić staw skokowy

Jak chronić staw skokowy

Urazy stawu skokowego są bardzo częste zwłaszcza podczas wędrówek w nierównym terenie. Mają tendencję do nawracania, dlatego konieczne jest zapobieganie im i ochrona naszych stawów za pomocą odpowiednich ćwiczeń, obuwia oraz stabilizatorów. Osoby, które do tej pory nie miały żadnych problemów ze stawem skokowym prawdopodobnie nie muszą się martwić na zapas, jednak przed wyjazdem w góry lub za miasto, należy zadbać o wzmocnienie mięśni stawów.

Pomocne dobre buty i trening.

To samo tyczy się tych z państwa, którzy przeszli skręcenie kostki. W takim przypadku warto zakupić odpowiednie, wysokie buty, które będą sięgały za kostkę. W takich butach stopa jest ustabilizowana i nie dochodzi do kolejnych urazów. Nie można zapominać także o naturalnej ochronie naszych stawów – czyli o wzmacnianiu mięśni i stawów za pomocą ćwiczeń. Nie mogą być one zbyt intensywne, by nie uszkodzić delikatnej struktury, jednak należy powtarzać je każdego dnia. Dbanie o staw skokowy może być połączone z zażywaniem suplementów diety z kolagenem i glukozaminą.

TAGI: Urazy stawu skokowego, zapobieganie, wzmocnienie mięśni stawów, skręcenie kostki, suplementy diety.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: