Reumatoidalne zapalenie stawu biodrowego

Reumatoidalne zapalenie stawu biodrowego

Takie choroby jak reumatologiczne zapalenie stawu biodrowego, mają swój początek zwykle w mniejszych stawach naszego ciała. Choroba zaczyna się rozwijać w palcach dłoni. Gdy zaatakuje stawy biodrowe, objawy mogą być pomylone przez pacjenta z innymi chorobami, takimi jak problemy z kręgosłupem. Ruch w stawie biodrowym jest ograniczony, gdyż powoduje dużą bolesność. W związku z tym chory zaczyna ruszać stawem w ograniczonym zakresie.

Asekuracyjne zachowania w chorobie.

Zmienia się także sposób chodzenia na bardziej asekuracyjny, co prowadzi do wtórnych zmian w mięśniach i ścięgnach nóg, a z czasem doprowadzi do utykania. Ból pojawia się także w niespecyficznych miejscach, takich jak krzyż i pośladki. Nierzadko pojawia się bolesność w pachwinach. Dochodzi do degeneracji mazi stawowej, a pacjenci z dużą masą ciała mogą mieć problem ze zniszczeniem panewek i główki kości. Jest to bezpośrednią przyczyną bardzo dużych problemów z chodzeniem. Reumatologiczne zapalenie stawów to choroba, która może doprowadzić do trwałego kalectwa.

TAGI: Zapalenie stawów biodrowych, inne choroby, duża bolesność, duża masa ciała, zniszczenie panewek, trwałe kalectwo.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: