Objawy zapalenia stawu biodrowego

Objawy zapalenia stawu biodrowego

Zapalenie stawu biodrowego w starszym wieku ma najczęściej przyczynę reumatoidalną. Dolegliwość jest bolesna i utrudnia codzienne funkcjonowanie, a nieprawidłowo leczona lub zbyt późno wykryta, może być przyczyną niepełnosprawności. Ta dolegliwość może mieć objawy ogólne, jak i koncentrujące się właśnie w okolicach biodra.

Objawy zapalenia stawu biodrowego.

Częstym objawem u osób z RZS jest pojawienie się długotrwałej, trudnej do zdiagnozowania podwyższonej temperatury ciała. Innym objawem jest spadek apetytu – chory przewlekle czuje się źle, nie ma energii i nie lubi chodzić. Charakterystyczne jest układanie nogi w takiej pozycji, która nie powoduje bólu. Podobnie jest podczas ruchu – z uwagi na to, że chory stawia nogę w nienaturalny sposób, pojawiają się bóle nadwyrężonych mięśni i ścięgien. Choroba objawia się także obrzękiem stawu, który nasila się rano. Staw jest cieplejszy niż reszta ciała, dlatego ulgę przynoszą zimne okłady. Najważniejszym objawem zapalenia stawu biodrowego jest bolesne poruszanie w obrębie pewnych płaszczyzn.

TAGI: Zapalenie stawu biodrowego, trudna diagnoza, podwyższona temperatura, nadwyrężone mięśnie i ścięgna, obrzęki stawów.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: