Regeneracja stawów

Regeneracja stawów

Stawy należą do tych elementów naszego ciała, które są podatne na wszelakie uszkodzenia. Często dokucza nam poczucie strzykania, bólu, przeskakiwania, sztywności stawów. Dodatkowym źródłem problemów (zwłaszcza jeśli czynnie uprawiamy sport) mogą być więzadła oraz ścięgna. Mogą się one objawiać bezwiednie, ale zazwyczaj ma to miejsce po treningu lub w związku ze zmianami pogody.
Regeneracja stawów jest procesem długofalowym i żmudnym. Kontuzja ma ogromny wpływ na dalszą sprawność i mimo udanej terapii – osiągnięcie stanu sprzed uszkodzenia może się nie powieść. Dlatego – lepiej jest do takowych sytuacji nie dopuszczać, poprzez profilaktykę czyli właściwą ochronę stawów. Jeśli uprawiamy sport, nie zapominajmy o rozgrzewce. A na co dzień – nie zapominajmy o zdrowej diecie i regularnym ruchu. Jeżeli już jednak zdarzy się, że nastąpi konieczność leczenia, wówczas…. …na rynku dostępnych jest wiele suplementów i lekarstw związanych z regeneracją stawów. Opierają się na składnikach, które są również składnikami stawów. Zaliczają się do nich:

  • glukozamina – podstawowy element mazi stawowej (związek organiczny, o naturalnym pochodzeniu), który wspomaga odbudowę chrząstki stawowej, wzmacnia ją i uelastycznia; chondroityna – odbudowująca tkankę łączną, wiążąca wodę w organizmie, o właściwościach przeciwzakrzepowych, zwiększa wytrzymałość i odporność stawów
  • kolagen – białko stanowiące główny składnik ścięgien, oraz
  • kwas hialuronowy – zapewniający tkankom nawodnienie a powierzchniom stawów uelastycznienie. Do regeneracji stawów potrzebne są nie tylko preparaty, ale także dieta bogata w witaminę C (ułatwiającą wchłanianie preparatów), oraz racjonalne korzystanie z ćwiczeń fizycznych – przede wszystkim stosowanie rozgrzewki przed każdym treningiem, oraz nieprzeciążanie stawów.
*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: