Rehabilitacja stawów

Rehabilitacja stawów

Rehabilitacja stawów jest równie ważna, co zażywanie tabletek o pozytywnym działaniu na ten element układu kostno-stawowego. Rehabilitacja w przypadku wielu dolegliwości może być przeprowadzana nawet w domu. W poważniejszych przypadkach lepiej zawierzyć wprawie zawodowego rehabilitanta. Pierwszym krokiem rehabilitacji stawów jest odchudzanie – gdy ważymy mniej, stawy nie są tak narażone na obciążenie. Aby zmniejszyć opuchliznę stawów, konieczne jest stosowanie zimnych okładów.

Konieczne ćwiczenia.

Często bywa tak, że ruchomość w stawie jest ograniczona. Należy dobrać odpowiednie ćwiczenia do stanu zdrowia. Przed ich rozpoczęciem warto zastosować rozciąganie i ciepłe okłady. Ćwiczenia są szczególnie trudne w starszym wieku, dlatego warto udać się do specjalistycznego gabinetu kinezyterapii. W najcięższych przypadkach konieczne będzie leczenie ruchem biernym – czyli takim, w którym to druga osoba zgina kończyny osobie chorej. Pomoże to w najcięższej formie uszkodzenia ruchomości naszych stawów – zmniejszy ból i poprawi zakres ruchu.

TAGI: Rehabilitacja stawów, zażywanie tabletek, zawodowy rehabilitant, odpowiednie ćwiczenia, ciepłe okłady, ruch bierny.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: