Reumatyzm profilaktyka

Reumatyzm profilaktyka

Choroby układu ruchu bywają bardzo bolesne i utrudniają poruszanie się. Jedną z najbardziej dokuczliwych chorób tego typu jest reumatyzm, który dotyka najpierw stawy dłoni i kostek, a następnie przeradza się w zmiany reumatyczne w dużych stawach. Reumatyzmowi można zapobiegać – dzięki odpowiedniej profilaktyce, choroba będzie miała mniej dokuczliwe objawy niż w przypadku nie prowadzenia żadnych działań w tym kierunku.

Masa ciała, a wysiłek fizyczny.

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej masy ciała i odpowiednio intensywnej aktywności fizycznej. Bez tego choroba będzie powodowała większe straty w zdrowiu. Jeśli nie jest to konieczne, nie należy nosić dużych ciężarów, gdyż obciąża to znacznie nasze stawy. Należy zwracać uwagę także na pozycję podczas siedzenia przy stole – niewłaściwa prowadzi do zmian w stawach. Nie wolno dopuścić do powstawania ognisk zapalnych w organizmie. Nieleczone zęby mogą być bezpośrednią przyczyną poważniejszych zmian. Choroba lubi także wilgoć, dlatego należy ją eliminować z naszych domów.

TAGI: Choroby układu ruchu, reumatyzm, stawy dłoni i kostek, profilaktyka, aktywność fizyczna, ogniska zapalne.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: